Sakuralaisten kilpailumenestys

MM-kilpailut

2001    2003
Mika Toroi 9. Mika Toroi 16.

 

EM-kilpailut

2003
Mika Toroi 9.

 

PM-kilpailut

1985 1987 1990
Kirsi Honkalampi 3.  Kirsi Honkalampi 1.  Kirsi Honkalampi 3.
     
1992 1998  
Kirsi Honkalampi 2. Ari Kyllönen 3.  

 

Muut kansainväliset arvokilpailut

1986 Skandinavian Open  

1987 Finnish Judo Open

  1988 Skandinavian Open
Kirsi Honkalampi 3. Kirsi Honkalampi 3. Kirsi Honkalampi 1.
     
1988 Finnish Judo Open 1989 Skandinavian Open 1991 Skandinavian Open
Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1.
     
1992 Finnish Judo Open 2000 Finnish Judo Open 2001 Praha
Kirsi Honkalampi 3. Susan Koivu 1. Mika Toroi 9.
     
2003 Pariisi 2003 Braunschweig (Saksan avoimet) 2004 Ateena (Esiolympialaiset)
Mika Toroi 9. Mika Toroi 7. Mika Toroi 9.
     
2004 Finnish Judo Open 2005 Swedish Open 2005 Finnish Judo Open
Mika Toroi 1. Mika Toroi 3. Mika Toroi 3.
     
2006 Kaunas World Cup    
Otso Roine 5.    

 

SM-kilpailut

1977  1978  1982
Seija Kujala 3. Seija Kujala 3. Sirpa Leppänen 2.
  Jyri-Matti Kauranen 3.  
     
1983 1984 1985
Sirpa Leppänen 2. Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1.
Kirsi Honkalampi 3. Antti Kolehmainen 3.  
     
1987 1988 1990
Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1.
     
1991 1992 1993
Kirsi Honkalampi 2. Kirsi Honkalampi 1. Kirsi Honkalampi 1.
     
1996 1997 1998
Ari Kyllönen 3. Ari Kyllönen 3. Ari Kyllönen 2.
     
1999 2000 2001
Ari Kyllönen 3. Susan Koivu 1. Mika Toroi 1.
  Mika Toroi 2. Ari Kyllönen 3.
  Ari Kyllönen 3.  
     
2002 2003 2004
Asser Kokkonen 2. Asser Kokkonen 3. Mika Toroi 2.
Ari Kyllönen 3. Mika Toroi 3.  
     
2005    
Mika Toroi 2.    

 

Nuorten PM-kilpailut 

2003  2004   2007  2008
Otso Roine 2.  Pasi Tuomela 3. Pasi Tuomela 3. Niko Korhonen 3.

 

Nuorten SM-kilpailut

1969  1971  1975
Seppo Hakkarainen 1. Jukka Salonen 1. Jyri-Matti Kauranen 3.
  Pertti Gröger 2.  
  Pekka Koponen 2.  
     
1976 1988 1989
Asko Viemerö 3. B-nuoret Petri Hartikainen 2.
  Petteri Vartiainen 3. Mika Pääkkö 3.
     
1995 1996 1997
B-nuoret A-nuoret A-nuoret
Mika Toroi 2. Mika Toroi 3. Mika Toroi 3.
Aki Honkasalo 3. B-nuoret  
Timo Myöhänen 3. Mika Toroi 1.  
Pieti Vaskelainen 3. Merja Mäkelä 3.  
  Pieti Vaskelainen 3.  
     
1998 2001 2002
A-nuoret B-nuoret Otso Roine 3.
Mika Toroi 2. Antti Kulin 1.  
  Otso Roine 3.  
     
2005 2006 2007
A-nuoret A-nuoret  A-nuoret
Otso Roine 2. Pasi Tuomela 3. Matias Vainio 3.
Nina Läärä 2.    
B-nuoret    
Pasi Tuomela 1.    
Matias Vainio 2.    
     
2008 2011 2012
A-nuoret A-nuoret A-nuoret
Matias Vainio 2. Niko Korhonen 2. Edelbis Marcille Sarris
B-nuoret    
Niko Korhonen 2. 

 

  

 

2020
P18

Jesse Ignatovich 3.

 

Ne-wazan SM-kilpailut

1996  1997  1998  1999
Ari Kyllönen 1. Ari Kyllönen 3. Ari Kyllönen 1. Ari Kyllönen 3.

 

Joukkue SM-kilpailut

1985 Naisten joukkue SM
Sakura 3. (Ahlholm, Honkalampi, Kauhanen, Nousiainen)
 
1995 B-nuorten poikien joukkue SM
Sakura 1. (Honkasalo, Hukkanen, M. Kortelainen, V. Kortelainen, Myöhänen, Rasinmäki, J. Töhönen, P. Töhönen, Vaskelainen)
 

Sovellettu judo/erityisjudo:

 

Special Olympics World Summer Games

2003 Dublin, Irlanti   2007 Shanghai, Kiina   2011 Ateena, Kreikka
Merja Eskelinen 1. Teemu Heikkinen 2. Merja Eskelinen 2.
Teemu Heikkinen 3. Mikko Niskanen 3. Mikko Niskanen 3.
  Merja Eskelinen 3. Teemu Heikkinen 3.
  Juha-Pekka Rissanen 4.  

 

European Special Olympics tournament

2005 Tongerlo, Belgia
Merja Eskelinen 2.

 

Special Olympics Nordic Games

2006 Uddevalla 2008 Huittinen
Juha-Pekka Rissanen 1. Merja Eskelinen 2.
Merja Eskelinen 2. Teemu Heikkinen 2
  Jani Honkanen 2.

 

Muut kansainväliset kilpailut

1999 Amsterdam  2000 Wales  2004 Djupån
Teemu Heikkinen 2. Teemu Heikkinen  2. Merja Eskelinen 1.
     
2005 Tukholma 2006 Ravenna 2006 Vantaa
Merja Eskelinen 3. Teemu Heikkinen 3. Mikko Niskanen 2.
    Jani Honkanen 3.
     
2007 Pajulahti 2010 Baarlo   2012 Staffanstorp
Teemu Heikkinen 2. Jani Honkanen 1. Petri Huuskonen 1.
Teemu Heikkinen (open) 3. Juha-Pekka Rissanen 2 Mikko Niskanen 1.
  Teemu Heikkinen 3. Merja Eskelinen 2.
    Henri Hiltunen 2.

 

Sovelletun judon/Erityisjudon SM-kilpailut

2002  2003  2004
Teemu Heikkinen 1. Teemu Heikkinen 2. Merja Eskelinen 2.
Merja Eskelinen 3. Merja Eskelinen 2.  
  Juha-Pekka Rissanen 3.  
     
2005 2006 2007
Teemu Heikkinen 1. Teemu Heikkinen 1. Teemu Heikkinen 1.
Juha-Pekka Rissanen 1. Merja Eskelinen 3. Juha-Pekka Rissanen 2.
Merja Eskelinen 3. Mikko Niskanen 3. Merja Eskelinen 2.
     
 2008 2009 2010
Teemu Heikkinen 1. Teemu Heikkinen 1. Petri Huuskonen 1.
Merja Eskelinen 2. Juha-Pekka Rissanen 2 Mikko Niskanen 2.
Petri Huuskonen 3. Petri Huuskonen 2. Juha-Pekka Rissanen 3
Mikko Niskanen 3. Mikko Niskanen 3. Merja Eskelinen 3.
Juha-Pekka Rissanen 3   Jani Honkanen 3.
     
2011  2012 2013
Teemu Heikkinen 1. Henri Hiltunen 1. Jani Honkanen 1.
Merja Eskelinen 2. Jani Honkanen 2. Petri Huuskonen 1.
Mikko Niskanen 2. Teemu Heikkinen 2. Merja Eskelinen 2.
Juha-Pekka Rissanen 3. Petri Huuskonen 3. Teemu Heikkinen 2.
  Juha-Pekka Rissanen 3. Henri Hiltunen 3.
     
2014     
Henri Hiltunen 1.    
Merja Eskelinen 2.    
Mikko Niskanen 3.